GaleriaFitness 2011
.. Strona główna | Plan zajeć | Cennik | Instruktorzy | FORUM ..
GaleriaFitness 2011

..:: Zobacz naszą galerię ::..
Jesteśmy na FACEBOOK-u!!!


ZAPRASZAMY

Fotoreportaż - "odwiedziny dzieci z Łajsk"


01 marca 2013r., był wyjątkowo pięknym dniem nie tylko ze względu na iście wiosenną pogodę, ale przede wszystkim ze względu na atrakcje, które czekały specjalnie na dzieci z P..S. Łajskach.

Tuż po sowitym śniadaniu wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do pięknego miasta położonego w sercu Mazowsza – Ciechanowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta u wspaniałego człowieka, wielkiego ciałem, sercem i duchem Wicemistrza Olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów – Szymona Kołeckiego.

Pan Szymon po dżentelmeńsku powitał nas w drzwiach swojej imponującej sali Fitness, obejrzał z nami wspólnie film dokumentujący jego dorobek sportowy i z ochotą opowiedział o swojej wielkiej pasji – tj. szeroko pojętym sporcie(nawet o ulubionym wędkowaniu), udostępnił do wglądu zdobyte trofea: medale, puchary. W swojej pogadance zachęcił dzieci do uprawiania sportu, do prowadzenia zdrowego i higienicznego trybu życia oraz do zwracania uwagi na zbilansowaną dietę bogatą w owoce i warzywa. Ku pokrzepieniu ciał zafundował przedszkolakom przyśpieszony kurs tańca pod czujnym okiem instruktora tańca towarzyskiego – Pana Maćka.

Po zrobieniu mega ilości zdjęć podziękowaliśmy, pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Tym razem czekał na nas Pan przewodnik Piotr, bowiem dotarliśmy do czternastowiecznego zamku Książąt Mazowieckich. Po zapewnieniu nas, iż nie powinniśmy się natknąć na jakiegoś zamkowego ducha, dzielnym krokiem ruszyliśmy ku przygodzie. Dowiedzieliśmy się jak onegdaj wyglądało życie dworskie, gdzie wypiekano chleb, co pito i w czym, czym płacono, jaką biżuterię noszono, jaką bronią się posługiwano. Mogliśmy ułożyć multimedialne puzzle, wysłać średniowieczną kartkę pocztową – stać się, choć przez chwilę księciem bądź księżniczką na zamku. Poznaliśmy mroczną historię złego rycerza zaklętego w czarnego psa oraz zabawną o Królowej Bonie, której pokaźne łydy dały nazwę ciechanowskiej rzece – Łydyni. Zmęczeni i pełni wiedzy opuszczaliśmy zamek w Ciechanowie – obiecaliśmy, iż będziemy go odwiedzać i śledzić postępy w trwających pracach rewitalizacyjnych.

Ciechanów to piękne historyczne miasto i serdeczni ludzie, o czym świadectwo daje zarówno autor H. Sienkiewicz w utworze „Krzyżacy”, jak również milusińscy z Przedszkola Samorządowego w Łajskach, które tam przybyły, zobaczyły … i podziwiały.
Ksenia Męzia, nauczyciel gr. II
Łajski/k. Legionowa